Fomei TX 240 Digitalis Pro – Kompaktný študiový blesk na batérie

Kvalitné štúdiové blesky boli dlhé roky výhradnou doménou profesionálov. Pretovšetkým tie batériové. Až kým na scénu neprišiel kompaktný studiový blesk na batérie – Fomei Digitalis pro TX240. Tento blesk ma neskutočne nadchol svojou výkonnosťou a pohodlným používaním, a som si istý, že aj vás zaujme. Tak poďme sa naň bližšie pozrieť!

Keď som prvýkrát dostal moje ruky na Fomei TX240, okamžite som si všimol jeho kompaktný a prepracovaný dizajn. Hoci je menší ako tradičné štúdiové blesky, jeho výkon a funkcie sú identické ako zvyšok línie s označenám TX, čím ma úplne ohromili. 

S výkonom 240 Ws a krokom 0.1 môže Fomei TX240 poskytnúť presnú a silnú svetelnú dávku pre rôzne scény presne podľa tvojej potreby. S možnosťou nastavenia výkonu už od 1/128 výkonu je ideálny pre jemné osvetlenie portrétov alebo dokonca produktovej fotografie. Jeho maximálny výkon 240w (1/1 výkonu) ti zas umožní nasvietiť scénu skoro kdekoľvek.

Jednou z najúžasnejších vlastností tohto blesku je jeho integrovaná batéria, ktorá umožňuje bezproblémové fotografovanie na miestach bez prístupu k elektrickej energii. Toto je obrovskou výhodou pre fotografov, ktorí často pracujú na vonkajších lokalitách alebo cestujú.

Blesk TX240 od Fomei tiež ponúka širokú škálu funkcií, ako je rýchle nabíjanie, rôzne režimy blesku či vyskororýchlostnú synchronizáciu. Ovládanie a nastavovanie parametrov je intuitívne a jednoduché, čo mi umožnilo rýchlo sa zamerať na samotnú fotografiu.

Tento kompaktný blesk ma naozaj prekvapil svojou výkonnosťou a kvalitou svetla. Bez ohľadu na to, či som fotografoval portréty, alebo akčné snímky.